РОДня
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Ēnu ekonomika

Перейти вниз

Ēnu ekonomika Empty Ēnu ekonomika

Сообщение автор Juris Сб Ноя 07, 2015 2:20 am

Šodien “uzrakās” viens saits, kurā var iziet testu par to, cik es esmu atkarīgs no ēnu ekonomikas (nevis cik es atbalstu ēnu ekonomiku) un izdomāju, ka arī es varu kaut ko uzrakstīt šajā sakarā.

No visām pusēm medijos atskan “palīdzības saucieni” pēc nodokļu maksāšanas valstij, par to, ka nav naudas no kā maksāt pensijas, algas valsts apmaksātajās darba vietās utt… Sak, mēs NEMAKSĀJAM NODOKĻUS. Man nomaina riepas, es samaksāju “pa melno” 20 latus, bez PVN… Un es neesmu samaksājis nodokļus…

Latvijas tauta ir neizglītota, stulba un vientiesīga. Latvijas tautu drāž visos caurumos un pēc tam drāzēji saka, ka slikti tauta drāžas. Jādrāž vēl.

Latvijas tautai (man tai skaitā) stāsta UN RĀDA VIDEOKLIPOS (kas taisīti, starp citu, par mūsu pašu nodoķlu naudu) cik mēs būtu samaksājuši nodokļos, ja algu uzņēmums skaitītu oficiāli, godīgi tiktu maksāti nodokļi un mēs ņemtu par katru pakalpojumu čeku, par ko attiecīgi, pakalpojuma sniedzējs arī maksātu nodokļus.

Netici, tautiet! Tie ir (varbūt ne salti, bet) MELI!

Nezin kāpēc visa mēdijos sastopamā informācija ir orientēta uz darbinieku, nevis uz darba devēju, kas to algu aprēķina un galu galā darbiniekam izmaksā. Labprāt šeit uzrakstīšu, cik tad ĪSTENĪBĀ VALSTS SAŅEM NODOKĻOS. Neesmu grāmatvedis. Varbūt 1-3% no visiem aprēķinu uzmetumiem nebūs precīzi, jo kaut kas ir mainījies kopš tiem laikiem, kad es godīgi maksāju visus nodokļus.

Tātad, nevis - “no 100% tavas algas tu saņem 70% uz rokas un 30% aiziet valstij”.
Rēķināsim savādāk: “uzņēmums, kurā tu strādā, par tavu darbu izraksta rēķinu par 100 latiem (ar PVN, jeb 81.97 Ls+22%PVN)”...

Tu zini, ka uzņēmums saņēmis 100 latus. Daudz? Sākam skaitīt.
22% aiziet PVNā, paliek 81.97
kaut kur ap 20% aiziet sociālajos nodokļos, ko MAKSĀ DARBA DEVĒJS, un tavi 30%, kas aiziet jau no TAVAS darba algas, jeb 50% skaitam nost - paliek 41 latiņš.
Acīmredzami, no 100 latiem valstij jau pirms tam, kad tā naudiņa nonāk tavā algas kontā, valsts saņem 59 latus (59%).
Domā, ka tā tagad ir tava nauda? Nekā! Turpini maksāt valstij.
Aizej uz veikalu, tērē naudiņu… Aiziet PVN 22%. Jeb paliek pāri no 41 lata tikai 33.60 lati.
Ejam tālāk….
Ir mašīna? Akcīzē aiziet gandrīz trešā cenas daļa…
Piemēram, benzīna akcīze uz 1000 litriem ir 209 lati. Citiem vārdiem, ja 1 litrs maksā 90 saņus (noapaļosim), tad:
900 lati mīnus PVN = 737 lati
akcīze no 737 latiem ir 28.36%, jeb kopā ar PVN = PUSE NO CENAS
Dīzeļdegvielai ir bišku mazāk, bet tas nav no svara.

Varbūt kāds smēķē?
Uz 1000 cigaretēm akcīze ir 52 lati!!!!
Tiem, kas nemāk skaitīt - 5 cigarešu blokiem akcīzes likme ir 52 lati.
Ja tas, ko es smēķēju, maksā 2.10 lati, tad īstā cena ir:
2.10 - PVN = 1.72 un mīnus akcīze 1.04 = 0.68 lati
Mēnesī es nosmēķēju 60 latus.
Valstij aiziet 68% no visas cigarešu naudas. TAS TAČU IR TĀDS PIĶIS!!!

Domājat, ka tas ir viss aprēķins, kas aiziet valstij? HA HA HA
Neaizmirstiet par to naudas daļu, kuru RIMI vai MAXIMĀ atstājat un no kuras tiek maksātas algas viņu darbiniekiem. Arī viņi iet uz veikaliem iepirkties un maksā tos pašus PVNus un visādus ceļu nodokļus, kosmiskās akcīzes uttt…
Vai tiešām visi aizmirsuši par to, ka maksā par gāzi, elektrību, komunālos maksājumus, siltumu, intermetu, televīziju, telefonus… Visur ir PVN…

UN LAI MAN KĀDS TAGADA PASAKA, KA ES NEMAKSĀJU NODOKĻUS!

Tautiet, kas šito lasa, neaizmirsti, ka no 100 latiem, kurus tu nopelni, 80 līdz 90 procenti naudiņas aiziet valstij.
Ja tu “nemaksā nodokļus”, tad “tikai” 30-50%

p.s. ar šo tekstu es tikai gribēju apgāzt vienu otru absurdtēzi par to, ka nepaņemot čeku veikalā, mēs apzogam valsti. nepretendēju uz grāmatvedības lietu zināšanām. tie cipari var būt kļūdaini un neprecīzi, novecojuši vai vispār samurgoti…
p.p.s. un nekad negribēju atklāti deklarēt, ka valsts apzog mūs.
p.p.p.s. un nekad ne uz ko neesmu kūdījis.

2011. gada oktobra beigas

Juris
Admin

Сообщения : 387
Очки : 3944
Дата регистрации : 2015-10-26

https://rodna.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения