Demagoģija

Перейти вниз

Demagoģija

Сообщение автор Juris в Сб Ноя 07, 2015 2:42 am

Mani vienmēr ir tracinājis mūsu tautas fiziskais un garīgais kūtrums. Nekad (pieaugušajos gados) neesmu varējis saprast to, kā cilvēki, it kā klausoties un lasot, nedzird un neredz. Visstulbākais cilvēkos (ne tikai latviešos, ja kāds iedomājas, ka taisos apdirst tikai savus tautiešus) ir tas, ka viņi vienmēr mēģina jebkuram paskaidrojumam piedomāt kaut ko savu klāt, lai tas izklausās viņiem pašiem labāk.

[*Referendums par iestāšanos ES]

Vai kāds solīja to, ka VISI būs bagāti? Vai kāds solīja, ka VISI brauks ar mersedesiem? Vai kāds solīja, ka KATRAM būs miljons dolāru (vai eiro)? NĒ! Visiem IZGLĪTOTAJIEM un UZŅĒMĪGAJIEM (kuru, diemžēl, Latvijā nav daudz) parādījās iespēja nopelnīt uz importu un eksportu. Bez muitām. Neviens no referendētājtautas neiedomājās par to, ka Latvija var eksportēt tikai lētu darbaspēku un mežus. Un to, ka Latvijā imports ir bijis lielāks par eksportu VIENMĒR. Jeb to, ka ekonomiskais bankrots jau bija pirms iestāšanās ES.

• Braucam strādāt uz ārzemēm!

Protams, pēc iestāšanās ES, jo pirms tam vajadzēja vīzas, kuras bija terminētas, pie tam darbam vajadzēja speciālas vīzas. Ko mūsu dārgie (tagad jau) NE-tautieši ar to panāca? To, ka Latvijā tagad ir mazāk par 2 miljoniem cilvēku. Pusmiljons ir pazudis. Pie tam pazuduši tieši tie, kas strādāja un KAUT KO darīja. Palikuši ir kāds pusmiljons, kas kaut ko pelna. Pārējie ir tie, kas sēž uz kakla šim pusmiljonam. Kāpēc valstij jāņem kredīti? Tāpēc, ka jābaro tie, kas neko nepelna - ierēdņus, "armiju", policiju, cietumniekus, bērnus, skolotājus, mediķus, pensionārus un mūsu valsts Galvu. (Tas nekas, ka Galva ir legalizēts kukuļņēmējs, par to cita runa) Protams, ka tie "viesstrādnieki" ir daudzmaz iekārtojušies Īrijās un Eiropā. Protams, ka viņi ir pacēluši to valstu ekonomiku. Protams, ka viņi ir nolaiduši mūsējo. Un viņus saukt par latviešiem? Pimpji viņi ir! Te nebija darba? Te vienmēr ir bijis darbs. Tikai to, ko viņi tur dara, šeit darīt negribēja. Gribēja braukt ar mersedesiem un bembjiem. Un dzīvot piecistabu dzīvokļos galvaspilsētas centrā. Neesmu dzidējis ne par vienu, kas dzīvotu Londonā, Dublinā vai Berlīnē. Visi dzīvo kaut kādos miestos, labākajā gadījumā īrē istabu, neviens valodu tā arī nav iemācījies un strādā labākajā gadījumā fabrikā. "Toties ārzemēs!"

[*Politisko partiju vēlēšanas]

Pašvaldība. Tā ir speciāla tēma. Ļoti interesanti skatīties, kā mūsu politiķi lēkā no vienas uz otru partiju, dibina jaunas, vispirms mīlējas, pēc tam kaujas. Tauta staigā vēlēt. Ko jūs vēlat, plānprātiņi?!?!?! Vai kāds svaigs izglītots politiķis ir parādījies pēdējo 10 gadu laikā politiskajā arēnā? Nav. Visu laiku vienas un tās pašas sejas. Vai jums, mani mīļie, vajag noslīkt sūdos, lai saprastu vienkāršu lietu: ja cilvēks 2 gadu laikā neko nav uzlabojis, tad arī pēc 10 gadiem neko neuzlabos. Jo mūsu politiķi ir nepieskaramie. Neviens nav tiesāts. NEVIENS! Jauna seja - Ušakovs! Smiekli nāk! Ja ASV prezidents ir bijis aktieris, tad Rīgas mēram jābūt žurnālistam? Ja Šlesers "uzbūvēja" Rīgas lidostu, tad tam jāatdod Rīgas brīvosta? AS AirBaltic beidzot ir aizgājusi tam, kam tā bija domāta. Šlesers darbu izpildījis, tagad Šlesers var iet projām. Tagad viņam jāatrod kādu, kam var pa lētu naudu notirgot Rīgas ostu? Ļaudis ir akli, kurli un tizli. Vai tad tik elementāras lietas nevar pamanīt redzīgie, dzirdīgie un veselie?

• Antikrīzes un pretinflācijas programmas

Cik tās programmas Latvijā ir bijušas? Es atceros kaut ko pa ausu galam par Zviedriju un Argentīnu. It kā jādevalvē lats (kā izdarīja Argentīnā) un tad mēs visi būsim uz zaļa zara. Jo, redz, Argentīna no savas dirsas izcēlās piecu gadu laikā. Vai tiešām tie ir ekonomisti? Tie ir šarlatāni. Kaut arī Argentīnā aug banāni, bet to nu nekādi nevar nosaukt par banānu republiku. Tur taču ir ražošana. Tur ir cilvēki, kas strādā. Atšķirībā no Latvijas, kurā nav ne cilvēku, ne ražošanas. Pat ekonomika vairs nepieder Latvijai. Viss pieder Eiropai.

• Lata devalvācija

Es neesmu ekonomists. Bet apmēram varu stādīties priekšā, kas notiks pēc lata "atlaišanas".

Nekas nenotiks. Latvijā vairs nav iedzīvotāju, kas var gāzt valdību. Latvijā nav pieskaitāmas politiskās elites, kas mūs varētu izvilkt no purva. Latvija jau divdesmit (vai vairāk) gadus ir štatu socioloģiski eksperimentālais selekcijas lauciņš. Diemžēl mūsu politiķi ir pārāk lēti. Viņus ir viegli nopirkt. Un viņi mūs jau sen ir pārdevuši Rietumu bankām ar visiem sūdiem, kurus mēs dirsīsim tikai pēc gada.

Tas niecīgais bomžu pūlis (kādi divsimt, varbūt trīssimt tūkstošu, kas būs palikuši bez mitekļiem) meklēs maizi, ar ko pabarot savus bērnus un uzvilkt mugurā, lai nenosaltu ziemā. Viņus neinteresēs vairs nekas, izņemot to, kā paēst. Atceros vecās amerikāņu filmas par to, kāda izskatīsies amerika deviņdesmitajos gados: visur deg ugunskuri, netīri jaunieši vazājas ar automātiem un nažiem, gatavi uz visu... Tāda ir lata devalvācijas nākotne. Īstenībā, man pat liekas, ka tāda nākotne ir sagaidāma arī tajā gadījumā, ja latu nedevalvēs.

Juris
Admin

Очки : 1931
Дата регистрации : 2015-10-26

http://rodna.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Re: Demagoģija

Сообщение автор Juris в Сб Ноя 07, 2015 2:49 am

Krīze kā politiskais mehānisms

No vienas vietas dzird par krīzi, par kopprodukta kritumu, par deflāciju, par bezdarbu, par bankrotiem... Un par to, ka pasaulē ir krīze. Jā, pasaulē bija ekonomiskā krīze (par politiski-strukturālo krīzi šeit nav vērts runāt, tik un tā tu nesapratīsi, par ko iet runa). Tikai to, nez kāpēc, mēs nezinam. Neviens par to nesaka. Vai masu mēdijiem nevajadzētu to iztaurēt pa visiem stūriem un pakšiem? Un par to, ka Latvijas krīzei ar Pasaules krīzi ir ļoti nosacīts raksturs?

Diemžēl Latvijas "neuzpērkamie" un "godīgie" politologi un ekonomisti vaino visas pasaules likstas Latvijas nelaimēs. Bailes ir pateikt, bet pārvarot bailes, saku: Latvijā nav "tīru" politiķu, ministrijas vada tie cilvēki, kam nav nekāda sakara ar to nozari, kurā viņi ir vadītāji (varbūt atcerējās V.I.Ļeņina tēzi, ka valsti var vadīt arī virtuves ķēkša), korumpēta ir visa varas vertikāle, birokrātija ir kosmiskos apmēros...

Kāpēc tāds virsraksts? Tāpēc, ka krīzes laikā tauta ir vieglāk manipulējama. Vieglāk var izraisīt masu nekārtības. Vieglāk var gāzt valdību. Valdība var demisionēt, lai atteiktos no atbildības par sagrauto ekonomiku... Un tā tālāk.

Latvijā nav "tīru" politiķu
Lasiet ziņas, zemesgrāmatu un Uzņēmumu Reģistra datus! Ap katru no mūsu "kristāltīro dvēseļu" tautas kalpiem virmo "piķa mākonītis"

Ministrijas vada nepareizie cilvēki
Šī tēze ir ļoti interesanta no vairākiem aspektiem.

Pirmkārt jau gribētos uzzināt mūsu ministru izglītības līmeni. To, ka prezidents ir ar augstāko medicīnisko izglītību, ir ļoti apsveicams faktors. To, ka vairākiem ministriem ir augstākās tehniskās izglītības, arī ir apsveicami.

Bet vai zemkopības ministram ir jābūt mežziņa-agronoma izglītībai vai viņam jāmāk vadīt lauksaimniecības aparāts - tas, lūk, ir jautājums. Varētu pieļaut, ka patreizējais ministrs ir savā vietā, jo viņa karjera ir bijusi pietiekami taisna, pie tam viņa atteikšanās politizēties man personīgi imponē. Viņa bizness gan ne. Bet tā ir cita saruna. Jebkurā gadījumā tagad alusdarītavu lobēšana ir visaugstākajā līmenī.

Finansu ministrija. Tas ir ļoti slidens jautājums. Netā atradu ļoti skaistu rakstu vikipēdijā par visiem finanšu ministriem.

Un te ir rakstiņš par interviju pa televīziju. Tas mani satrauca visvairāk, kad uzzināju, ka Einārs būs par finanšu minstru.

Sanāk, ka faktiski neveiksminieks-finansists tagad vada visas Latvijas finanses? Viņš pats to atzina. Pie tam piesaucot mistiskus spēkus? Kāpēc vēl Latvijas himnu nenodziedāja?

Par Slakteri Labklājības ministra lomā vispār jau nav ko runāt. Būtu vismaz uzvārdu nomainījis...

Es neesmu ļoti nopietni interesējies par tagadējiem (un arī iepriekšējiem) ministriem. Nav vērts. Vienkārši gribas pateikt, ka izglītībai jābūt. Un nevis tehniskai. Jāsaprot daudz kas no socioloģijas, jurisprudences, gramatikas, vēstures... Kāpēc ierēdnim ir jābūt ar augstāko izglītību, bet ministrs var staigāt ar nopirktu diplomu?
https://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_Republikas_finan%C5%A1u_ministrs
http://news.frut.lv/lv/polit/politics/74279

Visa varas vertikāle ir korumpēta
Jeb, citiem vārdiem, korupcija valda sākot no apkopējas ubagu patversmē līdz pat prezidentam. Par apakšējo punktu nerunāsim. Tantiņa, kas par 50 latiem mēnesī mazgā bomžu piedirstās un pievemtās atejas, izdarīs jebko, lai tik nopelnītu kādu santīmu maizītei.

Gribētu nedaudz pieskarties Valsts Sejai - VZ. Kāpēc Pirmais LR Prezidents bija Ulmanis - skaidrs. Nebija NEVIENA, kas gribētu kļūt par ākstu. Gunti pierunāja. Piesolīja kaut kādus labumus, mūža pensiju, dzīvokli pašā Rīgas centrā, utt...

Nākošā... Vai kāds ir aizdomājies, no kurienes Latvijā parādījās VVF? Par kādiem īpašiem nopelniem par Latvijas prezidentu tika Kanādas pilsone? Kurai drīkst (domāju, ka viņai bija jāpasaka kaut kas ļoti svarīgs) ASV prezidenta lidmašīnā ieskriet bez brīdinājuma? Esmu pilnīgi pārliecināts, ka, ja tas būtu kāds cits, piem. VZ vai (dies pasarg) GU, uzreiz dabūtu pa rīkli no apsardzes. Gribētu pievērst lasītāja uzmanību, ka tieši LR 2. prezidenta "valdīšanas" laikā Latvija ievēlējās (ai, kā gribas uzrakstīt "ievēlās") Eiropas Savienībā.

Un, pagaidām, pēdējais. Jautājums par VZ arī paliek spēkā. Par kādiem īpašiem nopelniem vienkāršs ierindas ķirurgs kļuva par Valsts Prezidentu? Var jau būt, ka viņš bija ļoti labs ķirurgs, bet vai tas būtu iemesls uzreiz to iecelt visaugstākajā Valsts amatā? Pat pēc tam, kad viņu oficiāli atzina par kukuļņēmēju. Pats arī atzinās. Vai "aplokšņu pateicības" ir "nekas"? To lietu izskatīja gan SAB, gan KNAB. Izrādījās, ka "aplokšņu pateicības" nav kukuļņemšana (vai kukuļdošana). Citiem vārdiem - Latvijā nav kukuļdošanas! Urā! Tagad var atlaist KNABu no amata, ko arī Kalvītis gribēja savulaik izdarīt. Sāka tikai ar KNABa "galvu".

Tātad, korupcijas Latvijā nav, jo "aplokšņu pateicības" nav kukulis, bet ir tikai niecīga pateicība. Tikai kāpēc karo ar kukuļņēmējiem? Viņu taču NAV! Kāpēc jākaro ar "aplokšņu algām"? Tā taču arī ir pateicība... Niecīga, bet kāda nu ir... Dāvinātam zirgam... Pats zini, kur jāskatās Smile

Ja Republikas Prezidents ir cilvēks, par kuru neviens neko nezina, tas nozīmē, ka par prezidentu var kļūt jebkurš? Varbūt pat es? Kāpēc man neviens neuzprasīja, vai es gribu tāds būt? Vai tomēr viņam bija kaut kādi nopelni? Varbūt tomēr mums visiem ir jāuzzina, kādi nopelni var pierunāt visu Saeimu nobalsot par vienu cilvēku?!

Birokrātija ir kosmiska
Protams. Kāpēc mums tik daudz ir ierēdņu? Kāpēc no visām malām bļauj par to, ka birokrātiskais aparāts ir par lielu? Es tikai atkārtoju mēdiju saukļus Wink

Protesta akcijas
Es zinu, ka tu (kas lasa) vai nu biji tajā janvāra akcijā, vai gribēji aiziet "kaut ar vienu aci palūrēt, kas tur būs". Vismaz zini kādu, kas tur bija... Tie, kas runā par spontānu demonstrāciju, muld visiem acīs skatīdamies. Tie, kas runā par Tautas Izvēli, melo. Tie, kas runā par to, ka tautai jāgāž valdība, ir provokatori, bet tie, kas tos klausās, ir idioti. Tauta valdību negāž. Kāpēc? Kas būs valdības vietā? Tautas izvēlētie? Neiešu skaidrot pūļa psihiloģiju, bet vari man noticēt - tajā 13. janvāra barā neviens īsti domājošs nebija. Tur bija apdzērušies jaunieši, kas gribēja kādam sasist purnu. Ko viņi arī veiksmīgi izdarīja. Noskaties Podnieka filmu "Vai viegli būt jaunam?" un sapratīsi, kas notika. Ja tu sevi ieskaiti starp plānprātiņiem, ej alkoholiskos vakaros dauzīt policistu mašīnas un ministriju logus. Ja esi gudrāks, vispirms padomā, ko dari. Tā nav tikai policistu mašīna. Tā ir arī tava mašīna.

Pagājušā gada beigās man iešāvās prātā viena ļoti "smuka" doma. Es it kā "paredzēju" (ja jau mani sāk saukt par pravieti). Ziemā būs nemieri. Dauzīs mašīnas un logus. Veikalus laupīs. Līs asinis. Pietiek ar diviem trim nospārdītiem līķiem, lai pilsētā "ieslēgtu" komandantstundu. Pēc tam, kad sāksies nemieri VISUR, kur vien tos var sākt, valdība "nolaidīs rokas" un "palūgs" NATO miera uzturētājus (peacekeeper) - tipa "zilās kaskas", lai nomierina satracināto pūli. Un Latvijā ienāks NATO karaspēks. Latvijā nav NATO bāzes (ja kāds to vēl nezina). Un visā Baltijā nav nekādas NATO bāzes. To, kas ir Igaunijā, nevar saukt par bāzi. "Učebka" - jā, bet ne bāze. Toties Kosovā ir!

Kam tas ir vajadzīgs? NATO. Kāpēc? Paši izdomājiet. Apnicis rakstīt.

Juris
Admin

Очки : 1931
Дата регистрации : 2015-10-26

http://rodna.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Права доступа к этому форуму: